Jak udekorować balkon na Boże Narodzenie?

Jak udekorować balkon na boże narodzenie
Rate this post

Choć balkon to niewielka przestrzeń, możemy wykazać się niemałą kreatywnością przy jego dekorowaniu w okresie Bożego Narodzenia. W końcu chcemy, by duch świąt był obecny nie tylko we wnętrzu naszego mieszkania. Przed nami otwiera się cała masa możliwości. 

Liczy się pomysł – jak ozdobić balkon na święta Bożego Narodzenia 

Świąteczne ozdoby na balkon nie są produktami trudnodostępnymi, a z powodzeniem możemy wykorzystać również te, których używaliśmy do ozdobienia mieszkania. Wszystko zależy od naszych upodobań, a także od pomysłu i metrażu, jakim dysponujemy.

Może się okazać bowiem, iż w tym przypadku zbawienna będzie zasada „mniej znaczy więcej”. Mały balkon z trudem pomieści świąteczne drzewko, rzeźbę renifera i girlandy ostrokrzewu, i może źle się prezentować.

Jednak ten sam metraż, przystrojony lampkami, bukszpanem i parą bombek, będzie estetycznym i efektownym zwieńczeniem świątecznego wystroju. 

Świąteczne dekoracje na balkon – które wybrać?

Dekoracja balkonu w bloku na Boże Narodzenie zależeć będzie głównie od tego, jaki jest nasz balkon – czy jest otwarty, zabudowany, a może dysponujemy tylko oknem z balustradą?

Jak ozdobić balkon na święta Bożego Narodzenia
Fot. Jak ozdobić balkon na święta Bożego Narodzenia?

Im większy metraż, tym więcej możliwości. W przypadku opcji pierwszej możemy próbować różnych wariacji zimujących roślin z dodatkiem dekoracji świątecznych na balkon – girlandy, bombki, światełka. Rośliny wybieramy zarówno spośród tradycyjnych drzewek, jak jodła czy świerk, jak i krzewów oraz zielonych gałązek – irga, starzec popielny, ognik szkarłatny.

Ciekawym elementem mogą być również zewnętrzne, świecące rzeźby – renifery, bałwanki, święty Mikołaj. Jeżeli jednak nie chcemy zabierać sobie przestrzeni, możemy poprzestać na udekorowaniu balustrady poprzez girlandy, światełka oraz wieńce – które są jednym z najmodniejszych ozdób ostatnich sezonów.

W przypadku balkonu zabudowanego wybór dekoracji jest zawężony, lecz wciąż jest z czego wybierać. Możemy wykazać się podczas wykorzystania ozdób na szyby – specjalne markery, farby i spreje tworzą szerokie spektrum możliwości, dzięki którym stworzymy swoją unikalną kompozycję.

Wskazane są również eksperymenty z różnymi rodzajami tekstyliów i stworzenie własnoręcznych miękkich dekoracji. 

Jak udekorować balkon na Boże Narodzenie – duch świąt w każdym calu

Choć wielu z nas pytanie, jak ubrać balkon na Boże Narodzenie, może spędzać sen z powiek, sprawa wcale nie jest tak skomplikowana. Wszystko zależy od nas.

Jesteśmy jak król i królowa na swojej własnej przestrzeni, dlatego też duch świąt powinien być przez nas przekazywany w naszym osobistym stylu. To, czy zdecydujemy się postawić drzewko, rzeźbę, czy zrobić dekorację balustrady na Boże Narodzenie z ostrokrzewu i skarpet, jest kwestią indywidualną.

Dlatego nie obawiajmy się eksperymentów. Ciepło i radość bijące ze świątecznego nastroju mogą być wyrażone również poprzez kolorowe lampki i dzwoneczki lub płatki śniegu na szybach i pluszowe choinki. Wykorzystajmy każdy centymetr naszego balkonu najlepiej jak umiemy i – tak jak nam się tylko zamarzy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.